Egypt Karibik: Dovolená snů u Rudého moře

Egypt Karibik

Rudé moře: Perla Egypta

Egypt, to je pro Čechy synonymum pro slunce, pyramidy a taky – Rudé moře. Tahle vodní plocha omývající břehy Afriky a Asie si vysloužila přezdívku „egyptský Karibik“ a není se čemu divit.

Rudé moře nabízí fascinující podmořský svět, který láká potápěče a šnorchlaře z celého světa. Korálové útesy oplývají barvami a životem. Najdete tu pestrobarevné rybky, elegantní rejnoky, ale i mořské želvy.

Mezi nejoblíbenější destinace na pobřeží Rudého moře patří Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam nebo El Gouna. Každá z nich má co nabídnout. Hurghada je rušné centrum s bohatým nočním životem, Sharm El Sheikh potěší milovníky luxusu a Marsa Alam je rájem pro potápění. El Gouna zase okouzlí ty, kteří hledají klid a romantiku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, nezapomeňte si s sebou vzít masku a šnorchl. Podmořský svět Rudého moře je zážitek, na který se nezapomíná.

Hurghada: Centrum vodních sportů

Hurghada, perla egyptského pobřeží Rudého moře, si právem vysloužila přezdívku "Centrum vodních sportů". Její tyrkysové laguny, korálové útesy hemžící se životem a celoročně slunečné počasí vytváří ideální podmínky pro potápění, šnorchlování, windsurfing a kitesurfing.

Pro začátečníky i zkušené potápěče je Hurghada skutečným rájem. Barevné korálové zahrady, domovy murén, klaunů očkatých a pestrobarevných ryb, čekají jen pár metrů od břehu. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, organizují místní potápěčská centra výlety k vrakům lodí, například k slavnému vraku lodi Thistlegorm.

Šnorchlování v Hurghadě je stejně tak fascinující. Stačí nasadit masku a ploutve a ponořit se do křišťálově čisté vody, abyste se ocitli v úžasném podmořském světě. Pro milovníky adrenalinu je tu windsurfing a kitesurfing. Stálý vítr a široké laguny poskytují perfektní podmínky pro začátečníky i zkušené surfaře. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli vodní sport, Hurghada vás svým kouzlem a krásou zaručeně uchvátí.

Sharm El Sheikh: Luxus a korálové útesy

Šarm aš-Šajch, perla na břehu Rudého moře, je synonymem pro luxusní dovolenou pod egyptským sluncem. Na rozdíl od Karibiku, který láká na bělostné pláže a palmy, Šarm aš-Šajch svádí na pohádkové korálové útesy. Ty se táhnou podél pobřeží a vytváří tak ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Průzračné vody Rudého moře skrývají fascinující svět pestrobarevných ryb, mořských želv a dalších mořských živočichů. Pro milovníky potápění je Šarm aš-Šajch doslova rájem na zemi.

Označení "egyptský Karibik" se používá pro oblasti jako Hurghada, Marsa Alam nebo El Gouna. Tyto destinace se pyšní širokými písečnými plážemi a pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi. Šarm aš-Šajch se od nich liší právě svými korálovými útesy, které začínají často hned u břehu. Pro koupání je proto vhodné zvolit hotel s upraveným vstupem do moře nebo mola.

Luxusní hotelové resorty v Šarm aš-Šajchu nabízejí širokou škálu služeb, od bazénů a wellness center až po restaurace s mezinárodní kuchyní. Nechybí ani možnosti pro sportovní vyžití, jako je tenis, golf nebo vodní sporty. Šarm aš-Šajch je ideální destinací pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci v kombinaci s poznáváním podmořského světa.

Marsa Alam: Panenská krása jihu

Marsa Alam, to je synonymum pro nedotčenou krásu egyptského jihu. Zatímco Hurghada a Sharm El Sheikh lákají davy turistů, Marsa Alam si stále uchovává punc exotiky a klidu. Právě tady se Rudé moře pyšní svou nejčistší podobou, korálové útesy hýří barvami a mořský život bere dech. Není divu, že se oblasti přezdívá "egyptský Karibik".

Oproti rušnému severu si tu připadáte jako v jiném světě. Místo ruchu přeplněných pláží vás čekají kilometry panenské přírody, oázy klidu a ticha. Zapomenete na starosti všedního dne a necháte se unášet na vlně pohody.

Ať už jste vášniví potápěči, milovníci šnorchlování, nebo si jen chcete užívat slunce na pláži, Marsa Alam splní vaše představy o dokonalé dovolené.

Tipy pro cestovatele do egyptského Karibiku

Egyptský Karibik, tak se často přezdívá oblasti Marsa Alam na pobřeží Rudého moře. A není se čemu divit! Najdete tu totiž pláže s jemným bílým pískem, tyrkysově modrou vodu a korálové útesy, které se hemží životem. Pokud se sem chystáte, máme pro vás pár tipů. Nepodceňte opalovací krém! Slunce je tu opravdu silné a snadno se spálíte, i když je zataženo. Vybavte se i pokrývkou hlavy a slunečními brýlemi. Voda v Rudém moři je sice slaná, ale i tak nezapomínejte na pitný režim. Doporučujeme pít balenou vodu, kterou snadno seženete v obchodech. Chystáte se šnorchlovat nebo se potápět? Určitě si s sebou přibalte boty do vody. Ochrání vaše nohy před ostrými korály a mořskými ježky. Ačkoliv je Egypt muslimská země, v turistických letoviscích se nemusíte bát oblékat do plavek. Nicméně při návštěvě mešit a dalších náboženských míst se doporučuje zahalit ramena a kolena. Egyptská kuchyně je plná chutí a vůní. Ochutnejte tradiční pokrmy jako je koshari, falafel nebo taameya. A nezapomeňte si dát k tomu sklenici lahodného karkade, ibiškového čaje. Při nákupech na trzích se neostýchejte smlouvat! Je to tu běžnou praxí a prodejci to od vás i očekávají. S trochou šarmu a vyjednávacích schopností můžete ušetřit nemalé peníze. Ať už se do egyptského Karibiku vydáte za odpočinkem na pláži, šnorchlováním v korálových útesech nebo poznáváním starověké historie, věříme, že si dovolenou užijete plnými doušky!

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: egypt karibik | označení pro egyptské mořské destinace