Prožijte letošní dovolenou v karavanu! Víme, proč si ji užijete jako nikdy předtím...

Vy a karavan nebo obytný vůz? Že si takovou dovolenou nedokážete představit ani v nejodvážnějších snech? Ale no tak - i ve vás jistě dřímá duše romantika, byť se již dlouho neozvala. Navíc se nemusíte bát ztráty komfortu či toho, že by vám v karavanu něco chybělo. Moderní karavany jsou velmi dobře vybaveny a v podstatě srovnatelné s penziony a hotely. Ovšem s tím, že jsou mobilní a nijak vás nebudou limitovat. Rozhodně nebudete muset trávit celou dovolenou na jediném místě!

Máte právo změnit názor, kdykoliv!

Stalo se vám někdy, že jste si to s dovolenou rozmysleli, ale už bylo příliš pozdě, protože jste si zaplatili ubytování a nechtěli jste platit nemalý storno poplatek? V případě karavaningu můžete změnit cíl cesty klidně v jejím průběhu. Jakmile si usmyslíte, že vás to táhne jinam, jednoduše změníte směr a jedete dál.

V bezprostřední blízkosti přírody

Milujete přírodu? Pokud si rezervujete ubytování v luxusním hotelu s moderním wellness centrem, jen těžko se budete přemlouvat k tomu, abyste si alespoň párkrát udělali výlet někam na hory či k přehradě. V karavanu je to jiné. Jakmile vyjdete ven ze svého mobilního ubytování, octnete se v přírodě. V kempu s ostatními karavanisty přitom nemusíte trávit více času, než vyžadují nezbytné úkony, jako je doplnění vody apod. - stále populárnější je takzvané kempování na divoko!

Uvidíte toho mnohem více

Ubytujete-li se v hotelu, pak budete limitováni turistickými atrakcemi v jeho bezprostředním okolí. Můžete sice vyrazit na výlet autem, ale vždy se budete muset vrátit na jedno a to samé místo. S karavanem je to jiné - předem jsi definujete všechna zajímavá místa, která byste chtěli během dovolené navštívit a budete se postupně přesouvat s tím, že každý den přespíte na jiném místě. Vzdálenost od prvního do posledního bodu může činit i několik set kilometrů! Mohli bychom pokračovat dál, ale pravděpodobně by se nám jedinečnost dovolené v karavanu nepodařilo vystihnout na sto procent. Proto byste si měli takovou dovolenou vyzkoušet a uděláte si vlastní názor. Třeba nakonec navštívíte bazar karavanů a pořídíte si vlastní!

Publikováno: 09. 07. 2018

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová