Jak ochránit byt před zloději a užít si dovolenou bez stresu?

Některé věci mohou pokazit vytouženou dovolenou ještě před tím, než k nim vůbec dojde. Například představa, že se v době vaší nepřítomnosti ve vaší domácnosti pohybuje nepovolaná osoba. Pokud se však před odjezdem postaráte o základní opatření, výrazně snížíte riziko, že se vrátíte do „vybíleného“ bytu. Navíc se nabízí i způsob, jak pachatele bezpečně poznat. Říká vám něco fotopast pro myslivce? Ale vše pěkně popořádku.

Bezpečnostní dveře a kování jsou základ

Podle statistik si zloději nejčastěji razí cestu vchodovými dveřmi. A právě ty patří k nejslabším místům. Chcete-li být během dovolené v klidu, zvažte pořízení bezpečnostních dveří s bezpečnostním kováním. V podstatě jde o alfu a omegu zabezpečení domácnosti. Přes pořádné dveře se zloděj jen tak nedostane.

Mříže, alarmy a další způsoby zabezpečení

V případě, že se vaše bydlení nachází v nižších podlažích, vám jistě přijdou vhod také mříže do oken. Od věci samozřejmě není ani zamřížovaný balón. Někteří zloději nemají daleko do Spidermana a když objeví skulinu v podobě nechráněného okna či balkónu, neváhají ani vteřinu. Poměrně šikovným pomocníkem může být také alarm. Jakmile se pachatel dostane do zorného pole, zařízení spustí akustický signál a vyruší ho. Moderní alarmy zároveň zvládají hlášení přes GSM síť. V souvislosti se zabezpečením rodinného domu pak stojí za zmínku i kamerový systém. Možnosti CCTV jsou poměrně široké a i zde se nabízí možnost upozornění na neznámou aktivitu na váš mobilní telefon. Přítomnost kamerového systému má určitý smysl také z preventivních důvodů. Označíte-li objekt cedulkou „Objekt střežen kamerovým systémem“, většinu zlodějů odradíte.

Fotopast to „jistí“

Na závěr jsme si nechali fotpast. K čemu vám je zařízení, které používají myslivci pro monitorování zvěře, dobré při ochraně majetku? Nenápadná fotopast vyfotí vše, co se jen mihne před zorným polem – tedy i zloděje. Fotografie ve vysoké kvalitě okamžitě putuje na váš mobilní telefon a vy díky tomu pachatele snadno identifikujete. Fotopasti používá při ochraně majetku i Policie ČR. A když fotopast dobře zamaskujete, zloděj ji nikdy nenajde.

Publikováno: 22. 03. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: jak zabezpečit byt během dovolené | jak zabezpečit domácnost | ochrana majetku