Jak se bezpečně opalovat?

S příchodem letních měsíců již v ranních hodinách spousta lidí vyráží k bazénu, rybníku či na koupaliště. Koupání je velmi oblíbenou letní aktivitou, která skvěle zaplňuje náš volný čas, ovšem pozor na sluneční paprsky. Obzvlášť v letním období dokáže slunce lidské kůži pořádně zavařit. Možná i vám se občas stane, že usnete na lehátku u bazénu, aniž byste předtím ochránili pokožku opalovacím krémem před slunečním zářením. Takové probuzení může být totiž dost bolestivé – spálená zarudlá kůže. Navíc dlouhodobé vystavování slunci může být velmi nebezpečné. V následujících řádcích jsme pro vás připravili rady a tipy, jak se bezpečně opalovat.

Opalování nechte na odpoledne

Především byste měli zvolit ideální čas a délku opalování. Není žádným tajemstvím, že slunce pálí nejvíce především v dopoledních hodinách. Všeobecně se nedoporučuje opalovat mezi desátou hodinou ranní a druhou hodinou odpolední – je to kvůli tomu, že slunce v tuto dobu je na vrcholu svých sil a opalování může být pro člověka nebezpečné. Pokud ovšem trváte na opalování ráno, vystavujte se slunci v kratších intervalech a dělejte si pauzy ideálně ve stínu. Přibalit opalovací krém snad ani nemusíme připomínat – bez krému ani krok! Tip: Kvalitní přírodní krémy na opalování najdete například v eshopu Earplugs. Ještě jste tam nenakupovali? Tak se nejdříve začtěte do Earplugs recenze na Ecoblogu.

Chraňte si také oči

Lidské oko je na silné sluneční záření velmi citlivé, a proto nezapomínejte na sluneční brýle.

S opalovacím krémem nešetřete

Pokud chcete, aby vaše opalování bylo skutečně bezpečné, používejte krémy s ochranným faktorem vyšším než 10. Osoby citlivé na slunce (především děti) by měli používat SPF 50.
  • Ideálně aplikovat na kůži větší vrstvu krému.
  • Nezapomínejte se po koupání znovu namazat, i když většina ochranných přípravků jsou voděodolné, tak stejně většinu vrstvy setřete při utírání ručníkem.
  • Pocení snižuje ochranu pokožky, proto aplikujte krém průběžně.

Publikováno: 09. 12. 2021

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová