Jak přistupovat k cestovnímu pojištění v době pandemie koronaviru?

Plánujete cestu do zahraničí? V dnešní době je za všech okolností potřeba myslet na pandemii koronaviru. Zejména z toho důvodu, že podmínky cestování do různých zemí se neustále mění, ale také v souvislosti s cestovním pojištěním, které bychom si každopádně měli pořídit. Je potřeba vědět, do jaké míry takové pojištění je schopno krýt náklady na ošetření, a to zejména právě v souvislosti s novým typem onemocnění.

Pohlídejte si rizika, která kryje vaše pojištění

Dobrá pojišťovna by vám měla zaručit krytí léčebných výloh pro libovolné typické onemocnění nebo zdravotní komplikace, ale řada klientů se stále dnes ptá, zda je nutné se připojistit na koronavirus. Proto si musíme ujasnit některé skutečnosti, abychom do problematiky dokázali trochu proniknout. Nejprve je důležité vědět, že cestovní pojištění na covid 19 by měla standardně zahrnovat již běžná pojistka. Příkladem může být ERGO pojišťovna, která vám navíc ještě nad rámec smluvních podmínek poskytne plnění z léčebných výloh i pro ty oblasti, kde naše orgány nedoporučují cestovat.

Každé pojištění má výjimky

Dále je nutné, abychom mysleli na to, že u každého cestovního pojištění se přesto najdou určité výjimky. Pojištění u zmiňované pojišťovny se tak nebude stahovat například na hrazení nákladů, které souvisejí s opožděným návratem do České republiky. Zpravidla to souvisí s tím, že vám v této situaci vzniknou další:
  • Náklady na letenku
  • Náklady na ubytování či stravování

Co když bude karanténa?

S výjimkami souvisejí také karanténní opatření, která mohou být vyhlášena v době vašeho pobytu v zahraničí. Také v tomto případě se nevztahuje hrazení nákladů na preventivní karanténní opatření. Nicméně zmiňovaná ERGO pojišťovna, u které si můžete sjednat cestovní pojištění online, vám v případě karantény poskytne možnost bezplatného prodloužení cestovního pojištění. Budete tak i nadále chráněni po dobu svého pobytu.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová