Pronájem dodávky na cesty po Evropě

Určitě se najde někdo, kdo rád cestuje a objevuje svět. V mládí jsme rádi obdivovali krásy naší vlasti, postupem času jsme zajeli k sousedům, do Alp nebo do Tyrolska a když už jsme ještě o něco starší, chceme se dětem pochlubit, kde všude jsme byli a co jsme zažili. Ovšem na to bychom potřebovali větší vůz, ale kupovat nový se nám teď moc nevyplatí. Co teď? Jedna rada by tu přece jen byla.

Zapůjčení dodávky

Dnes není ničím neobvyklým půjčení auta, dodávky či jiného vozidla a to nejen na dovolenou. Dodávka, kterou si půjčíme, musí samozřejmě splňovat i několik kritérií. Jistě se nevrhneme do prvního kontraktu, který se naskytne, ale pečlivě uvážíme všechna pro a proti. Musíme mít také nějaká pravidla, podle kterých se řídit a hlavně představu o tom, co by měla naše zapůjčená dodávka splňovat.

Jaká firma bude nejlepší?

To je individuální a hlavně záleží na našem rozhodnutí. Výběr firmy závisí na několika bodech, kterých bychom se měli řídit, aby byl výběr úspěšný. Jistě, že nebudeme hledat půjčovnu sto kilometrů daleko, když jednu máme prakticky jen na druhé konci města. Pokud máme reference klientů, kteří si vypůjčili auto před námi, je to jen dobře. Čím více informací získáme, tím snazší bude výběr.

Cena pronájmu

Jistě se nejdříve asi zajímáme o cenu pronájmu dodávky. Dlouhodobý pronájem vyjde vždy levněji. Je to jako v supermarketu, pro srovnání – jedno balení sušenek vyjde na 20 korun, troje sušenky si ale v akci koupíme za 45 korun. A i tady platí pravidlo, ne vždy ta nejdražší cena pronájmu bude tou nejlepší.

Vozový park

Tak ten by nás měla zajímat hned po ceně pronájmu dodávky. Nabídka některých půjčoven totiž může obsahovat vozy, které se neshodují s nabídkou na internetu a o to větší zklamání pro nás může být fakt, že solidně vypadající firma nabízí k pronájmu doslova vraky, které by nevydržely ani cestu z města, natož tak cestu po Evropě. Zeptat se také na obnovování vozového parku a stáří vozů není vůbec k zahození a spolehlivý majitel autopůjčovny nám vždy a bez vytáček odpoví na vše, co by jsme chtěli vědět.

Výhody půjčení auta

Pro ty, kdo nevlastní žádný vůz nebo ten svůj mají v opravě, je půjčovna aut jedinou vyhovující možností, pokud se nerozhodneme cestovat hromadnými dopravními prostředky. Zde totiž platí trochu jiná pravidla a navíc jde o komfortní jízdu především a o pohodovou dovolenou například po Evropě.

Publikováno: 15. 02. 2019

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová