Termalpark a vše, co byste před jeho návštěvou měli vědět

Věděli jste, že různé teploty léčivé termální vody jsou ideální pro léčbu různých nemocí? Nebo že ne všichni termální lázně mohou navštívit? Než navštívíte vámi vybraný termalpark, je dobré si zjistit několik informací. Ty hlavní vám představíme v článku.

Jaká je ideální teplota léčivé termální vody?

Než se rozhodnete využít služeb termalparků, je užitečné znát následující faktory:
  • chemické složení vody,
  • kolik času v ní strávíte,
  • jaká je teplota vody.
Právě teplota vody je důležitá, protože může být mnohdy nebezpečná – každá nemoc se léčí při různé teplotě. Od toho je tu termalpark. Vody s nižší teplotou nesou menší riziko. Termální voda musí mít teplotu nad 30 ° C. Existují také místa, kde „chladnější“ voda pochází z pramenů a rozdíl mezi teplotami léčivé termální vody v různých bazénech je menší.

Na co si dát pozor?

Pokud je voda příliš horká, ten, kdo trpí artritidou, by měl být velmi opatrný. Příznaky zánětu se mohou vlivem horké vody zhoršovat. Příliš horká voda je také rizikovým faktorem z hlediska krve. Může se snadno stát, že krevní tlak začne kolísat, když sedíte v horkém bazénu – je dobré si hlídat dobu, kterou v bazénu strávíme. Obecně lze říci, že čím teplejší voda je, tím méně času bychom v ní měli strávit – to platí zejména pro osoby s kardiovaskulárními nemocemi.

Proč termály?

Voda o teplotě 38 stupňů Celsia je pro člověka velmi relaxační, v teplé vodě se svaly uvolňují, čímž dochází také ke zmírnění stresu (v dnešní době je ztráta stresu velmi důležitá). Díky teplé vodě se náš metabolismus zrychluje, což vede k detoxikaci a zrychluje cirkulaci lymfy. Teplejší léčivá termální voda také vydává více páry, a jejím vdechováním získává lidské tělo i minerály, které jsou v ní obsaženy. Jistě jste už přemýšleli, kde hledat takové termály. Slovensko a Česká republika nabízí nespočet těchto wellness zařízení, stačí nakouknout na internet. Jestliže si nejste návštěvou jisti, konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Evropa

Autor: Denisa Bláhová