Dovolená v Rakousku je přesně ta, která se vám vryje do paměti a už ji nikdy nevymažete

Rakousko sice není nikterak obrovská země, ale za to vám může mnohé nabídnout. Dovolená v Rakousku může být nezapomenutelná, a to jak pro zamilované páry, seniory, tak i pro rodiny s dětmi. Každý si tu najde svůj kus ráje dle své libosti a preferencí. Ať už jde o koupání v blankytně modrém jezeře, cyklistiku, turistiku či zábavu, v Rakousku se nudit nebudete.

Zavítat můžete do Alp

Pokud se řeknou Alpy, každý z nás si představí sníh, sjezdovky a jednoduše zimní sporty. Ovšem Alpy lze navštívit i v letním období. Nabízí překrásnou podívanou, jezera a jiná místa. Alpy jsou také protkané cyklotrasami – jedna z nejznámějších je Dunajská cyklostezka. Pokud se rozhodne stezku navštívit, můžete se těšit na krásná a čistá jezera, která přímo vybízí k tomu, abyste se v nich osvěžili. Lze tu také zahlédnou horské vesničky s vizáží jako s plakátu, ale i historické památky a architektury. Dovolená Rakousko má jistě co nabídnout.

Do Korutan k jezeru

Korutany patří mezi nejjižnější část Rakouska, která nabízí mírné klima a ideální místo pro odpočinkovou i aktivní dovolenou. Nasedněte na kolo a užijte si tisíce kilometrů dlouhé cyklotrasy s nezapomenutelnými panoramaty. Korutany si užijete jen jízdou v autě. Pokud se vydáte po silnici Großglockner Hochalpenstraße, můžete se těšit na opravdu krásné výhledy na přírodu či jezero. Na jejím konci se můžete těšit na vyhlídku Kaiser-Franz-Josefs-Höhe.

Možná vás láká dovolená v Rakousku u jezera. Ta jsou totiž největším lákadlem turistů. Kdo by také odolal překrásně křišťálovým hladinám? Mimo příjemného lenošení na plážích, nabízí Korutany i vodní sporty – surfing, veslování a jiné. Jezera Rakousko – Korutany: Millstätter See, Ossiacher See, Faaker See, Wörthersee.

S dětmi do Rakouska

Dovolená v Rakousku s dětmi může být opravdu nezapomenutelná. Zavítejte do hlavního města Vídně a navštivte například Zoo. Těšit se můžete až na 700 zvířat, mezi které patří oblíbená panda velká, ale i na překrásnou projížďku vláčkem, komentované krmení, polárium, historický opičí dům a mnoho jiného.