Evropa

Tradiční stavění lidských zámků „Castells“ v katalánské Tarragoně

Každoročně se v městečku Tarragona na katalánském pobřeží, přibližně 100 km západně od metropole Barcelona, prováděna soutěže \“Castells\“ (hrady). Týmy 100-500 lidí se obléknou do stejných barev a staví pyramidu z lidských těl někdy až do výšky 6-10 pater. Tradiční oblečení sestává z bílých gatí, černého opasku a barevného trička, které symbolizuje příslušnost k danému […]

Každoročně se v městečku Tarragona na katalánském pobřeží, přibližně 100 km západně od metropole Barcelona, prováděna soutěže \“Castells\“ (hrady). Týmy 100-500 lidí se obléknou do stejných barev a staví pyramidu z lidských těl někdy až do výšky 6-10 pater. Tradiční oblečení sestává z bílých gatí, černého opasku a barevného trička, které symbolizuje příslušnost k danému týmu. Začátek této tradice se prý datuje již na konec 18. století. Slavnosti se konají ve více katalánských městech v říjnu. Městečko je známé i díky ruinám z dob římské říše, které patří do světového dědictví UNESCO. Amfiteátr z druhého století, cirkus z pátého či nádherná katedrála z 12-13. století určitě stojí také za návštěvu.

Za krásami na Jižní Moravu

Objevili jste už někdy krásy Jižní Moravy? Pokud ne, vaši letošní dovolenou můžete strávit právě v této vyhledávané oblasti. Prohlédněte si katalog ubytování Pálava a ubytování Lednice a inspirujte se širokou nabídkou vhodných ubytovacích zařízení. Jeden z nejpopulárnějších turistických regionů v Česku má co nabídnout milovníkům historie, sportu, ale také kvalitního vína.