Únikové hry: Aby se dospělí nenudili

Kdo si hraje, nezlobí. Rčení, jehož základem není žádné bezduché klišé, ale o pravidlo, co platí u dětí, ale i u dospělých po staletí. Hra je základem fungování dětského kolektivu, stejně tak má ale plnit volný čas dospělých. Co dělat pro to, aby se dámy a pánové po večerech nenudili? Přestože mají dospělí přes den spoustu povinností v zaměstnání a s péčí o rodinu, dlouhé zimní večery většinou tráví znudění u televize. Málo komunikace, únava, žádné nadšení a nulová inspirace. Všednost dní bez nápadu se brzy projeví v mezilidských vztazích, a to v negativním světle. Člověk, co upadá do letargie a nemá kolem sebe žádné vzrušení, nemůže být kvalitním parťákem do nepohody. A co je hlavní, brzy začne hledat vzrušení jinde, než doma. Velmi oblíbená je také úniková hra pro děti. K nejlépe koncipovaným únikovkám patří ta na motivy oblíbeného filmu Jumanji nebo úniková hra pro děti Praha ve stylu kouzelné říše plné neuvěřitelných bytostí.

Nenucená zábava

Jak se tomu ubránit? Buďte aktivní a hraví. Ideální prostředek, jak vzbudit zájem a vášeň dospěláka, je úniková hra. Jedná se o realitní show s fiktivním základem, která má daný scénář, připravenou dramaturgii, ale jednotlivá dějství má v rukou hráč z masa a kostí. Úniková hra Praha je založena na systému otázek, odpovědí, indicií, osobní inteligence a schopnosti přizpůsobit se nečekaným událostem, kterých je ve hře nespočet. Jak vyřešit rébusy, jak se vypořádat s nástrahami, které na vás tvůrci vymysleli? Vše je v rukou hráče, který sám rozhodne, jakým směrem se vydá. Pro únikovky nejsou žádná pevná pravidla, může se dít skutečně cokoliv, co dovolíte a co si budete přát.

V hlavní roli MOZEK

Každá věc v escape game Praha může mít jiný účel, než ten na první pohled zřejmý. Každá šifra se dá luštit vícero způsoby. Obecně platí, že věci se dají řadit podle velikosti (ne jen od nejmenšího, ale i od největšího), podle abecedy, podle barevného spektra, od shora dolů, ale i odzdola nahoru. Tohle vše dělá hru zajímavou od začátku až do konce a hráče nutí používat mozkové závity na plný plyn. Únikové hry lze hrát v Praze 8. Stačí si vybrat tu pravou a objednat se prostřednictvím on-line kalendáře na www.unikovehryvpraze.cz/rezervace.

Publikováno: 26. 02. 2020

Kategorie: Česká republika

Autor: Denisa Bláhová