Nezapomenutelné léto na zámku: koupání v lomu a piknik v parku

Váháte-li, kam si letos v létě zajet pro nezapomenutelný luxusní zážitek, zamiřte do Chateau Herálec. Jen málo míst se vám dokáže tak intenzivně dostat pod kůži a nabídnout i v dnešní přehlcené době něco nového a jedinečného. Krom jiného tu mají dvě věci, které jinde nenajdete: tak trochu zapomenutý lom přímo vybízející k osvěžující koupeli a anglický park plný skvělých spotů k pikniku. Co víc si přát?

Možná vás lehce vyděsí představa ubytování na zámku z 12. století, ale není třeba. Historická stavba prošla dokonale promyšlenou rekonstrukcí, takže nabízí původní ráz a zároveň luxusní prostory nabízející veškeré dostupné pohodlí. Samotné pokoje jsou sice úchvatné, ale pravdou je, že hosté sem v posledních letech jezdí spíše za kvalitními službami pětihvězdičkového hotelu, který ale zároveň nepůsobí studeným a neosobním dojmem. Personál má stále úsměv na tváří a atmosféra je tu velmi vřelá až rodinná.

Kniha zážitků a lom jen pro vás

Jelikož tady moc dobře vědí, že pokud má něco v životě hodnotu, jsou to nezapomenutelné zážitky. Luxusní zámecký hotel vytvořil pro své hosty takzvanou Knihu zážitků plnou velkých dobrodružství, které jim utkví hluboko v paměti. Romantické duše ocení hlavně zapomenutý lom a téměř divokou atmosféru typického anglického parku z 18. století.

Na kole, pěšky nebo v zámeckém kabrioletu se můžete vydat do nedalekého lomu. Jen málokteré místo dokáže na své návštěvníky působit tak intenzivním a nabíjejícím dojmem. Vodní hladina zrcadlí kmeny stromů, náhodný větřík ji občas rozhoupe do malých vlnek a vy si budete připadat jako v jiném světě, kde čas plyne jinak. Vlastně celý pobyt na zámku vám čas bude plynout tak nějak jinak.

S dobrotami do parku

Zámek je usazen v nádherném anglickém parku, který byl rovněž pečlivě revitalizován, a tak si zachovává původní historický charakter a kompozici. Lesopark ukrývající stromy s majestátnými korunami se střídá s otevřenými travnatými plochami přímo lákající k posezení. Vzduchem se navíc nese zpět více než čtyřiceti druhé ptáků. Užít si tuhle atmosféru je snadné. Stačí v zámku požádat o piknikový koš plný regionálních dobrot a vypravit se sem na příjemný ranní či podvečerní piknik. Mimochodem nabitý piknikový koš si s sebou můžete odvézt třeba i ke zmíněnému lomu.

Další zážitky v Chateau Herálec

A co ještě při pobytu v zámeckém hotelu zažít? Třeba jedinečnou gastronomii, návštěvu vinného sklípku nebo all inclusive WELLNESS & SPA by L’OCCITANE. Pro věčně usměvavý a milý personál je navíc radostí zařídit vám let v balónu, naplánovat pěší výlety v okolí, doporučit nedaleké památky UNESCO nebo zajistit projížďku na koni. Zážitky, které si odsud odvezete, vás tak budou hřát u srdce ještě hodně dlouho.

Publikováno: 07. 08. 2022

Kategorie: Česká republika

Autor: Denisa Bláhová