Klimatizace vhodná do bytu i na chalupu

Dnes si klimatizaci do domácnosti, může pořídit téměř každý. Díky rozvoji dnešních technologií jde vývoj neustále dopředu. Pořídit si klimatizaci do bytu, už není zdaleka tak finančně náročné jako tomu bylo v minulých letech. Ano s výkonem roste i cena, ale nabízejí se i levnější a výkonné varianty.

Klimatizace a její přínosy

Přinese vám do bytu osvěžující atmosféru, díky její hlavní funkci chlazení. Vždyť chládek v horkých letních dnech si užívá každý. Naopak v zimním období, dokáže příjemně vyhřát váš byt. Což se nabízí, jako vhodný spotřebič pro celoroční použití. Jednou z hlavních výhod je dobré zmínit, jejich jednoduchost v instalaci a ovládání. U novějších modelů, lze zařízení snadno ovládat prostřednictvím chytrého telefonu. Také s hlučností není takový problém, jako u starších klimatizací.

Přečtěte si: Mobilní klimatizace, nebo ochlazovače vzduchu.

Jakou tedy vybrat?

Vhodným řešením je nástěnná klimatizace či mobilní klimatizace. Pokud si libujete ve výkonnosti, ušetření energetické spotřeby a minimální hlučnosti, je nástěnná klimatizace tou správnou variantou. Nicméně i v sortimentu mobilních klimatizací lze najít velmi tiché modely- například tato tichá mobilní klimatizace REMKO. Naopak nevýhoda nastává ve chvíli, když byste chtěli s klimatizací nějakým způsobem manipulovat. Tím pádem, by se musela být odstraněna ze stěny, kde je umístěna. Což však vyžaduje pomoc někoho, kdo klimatizacím rozumí a zabere to nemálo času.

Další z možností je mobilní klimatizace, která po cenové stránce není náročná jako nástěnná klimatizace. Její výhoda se nachází ve flexibilitě a praktičnosti. Manipulace s ní není stavebně náročná. Stačí klimatizaci prostřednictvím kabelu zapojit do zásuvky a postarat se, aby z chladící hadice proudil teplý vzduch pryč z pokoje.

Širokou nabídku nástěnných i mobilních klimatizací najdete na klimatizace.zde.cz. Prodejce eprofi.cz s.r.o. provozuje také další e-shopy, ve kterých seženete například stavební elektrické vrátky, mobilní topidla, stavební pily a elektrocentrály MEDVED.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová