Dovolená na zámku: Tip na výjimečně charismatický hotel na Vysočině

Dovolená má být především o odpočinku, klidu a pohodlí, abyste dokázali načerpat dostatek nové energie a zrelaxovali nejen tělo, ale i mysl. Má-li se to podařilo, je potřeba vybrat si pro začátek odpovídající ubytování, kde vás zahrnou nadstandartní péčí, unikátní atmosférou, ale i příjemným přátelským přístupem, díky němuž se budete cítit komfortně a svým způsobem jako doma. Skvělé předpoklady k tomu má luxusní hotel Chateau Herálec ukrytý v krásných lesích Vysočiny.

Dovolená na zámku ze 12. století

Usínat ve zdech národní kulturní památky postavené před stovkami let je opravdu krásný zážitek, navíc když se jedná o zámek, který je díky své architektuře považován za jeden z nepůvabnějších v Čechách. Romantická stavba, z níž na vás vyloženě dýchne historie, nicméně prošla velmi citlivou rekonstrukcí, jež ctila původní vzhled a styl, ale zároveň dokázala dostat do interiéru vše, co potřebuje k pohodlí a odpočinku dnešní člověk.

Naopak některé rysy typické pro zámecké stavby své doby, dělají z místa opravdu pohodlné a příjemné místo. Příkladem může být prostornost zámeckých pokojů, kterou ani ve většině pětihvězdičkových luxusních hotelů nenajdete. Pokoje a apartmány jsou navíc doplněny o stejně vzdušné a velkorysé koupelny. Vybavení je sice modernější, ale velmi citlivě a vkusně propojeno se stávajícím interiérem.

Galerie v každém pokoji

Aby působily pokoje unikátním dojmem, každý ze všech devatenácti dostupných nese název jednoho historického obrazu ze sbírek Oblastní galerie Vysočina, a navíc je také vybaven jeho replikou. Všechny originály mohou hosté také vidět, a to ve veřejných prostorách Chateau Herálec. Každou vaši zimní či letní dovolenou tak může obohatit o jiné umělecké dílo.

Historický park a Kaple sv. Anny

Ubytováním na zámku to ale zdaleka nekončí, protože výjimečné jsou i další přilehlé prostory. Hosté zpravidla velmi oceňují perfektně revitalizovaný zámecký park, který si díky svému vzniku v průběhu 18. století nese dokonale divoký charakter anglického parku. Dnes je plný silných starých stromů, z jejichž dutin se celý den ozývá zpěv ptáků a po jejichž větvích hopsají veverky. Připravena je naučná stezka seznamující se všemi unikáty místní přírody.

Součástí zámku je také vysvěcená Kaple sv. Anny, kterou ocení zejména věřící, ale k tichému respektujícímu rozjímání se sem mohou zatoulat všichni hosté. Minimálně si sem zajděte prohlédnout fresky vytvořené v 18. století pražským mnichem Františkem Siardusem Noseckým. Nabízí se také možnost uspořádat v kapli křtiny či svatbu.

Spa ve spolupráci s kosmetikou L’Occitane

K odpočinku patří neodmyslitelně i wellness. Zámecký hotel Chateau Herálec se jako první u nás pyšní spoluprací s tolik oblíbenou kosmetikou L’Occitane. Saunový svět, bazén pod klenbovým stropem či vířivka v jižní věži jsou jen ochutnávkou toho, co můžete svému tělu v areálu dopřát.

Pokud se rádi věnujete i aktivnímu pohybu, krom klasické posilovny či možnosti zapůjčení nordic walking hůlek a kvalitních kol, je možné využít i zámeckou Knihu zážitků představující téměř nevyčerpatelné množství aktivit pro volný čas. Nechybí výpravy do krásných míst v okolí, adrenalinové sporty, jízda na koni či potápění v rybnících. A to jsme zdaleka nevyjmenovali vše.

Co ještě potřebujete vědět?

Třeba to, že vám v hotelu dají vybrat z široké nabídky polštářů pro váš klidný spánek, nebo to, že se budete nacházet v oblasti s největší hustotou UNESCO památek v Čechách. Jistě vás také potěší, že je zde skvělá hotelové restaurace, která nejen při snídaní využívá místní produkty. Pokud budete chtít, personál vám připraví piknik do zámeckého parku. Kam na dovolenou letos v létě je tedy víc než jasné.

Publikováno: 29. 06. 2022

Kategorie: Česká republika

Autor: Denisa Bláhová