Potápění vám může změnit život aneb Proč strávit dovolenou pod hladinou?

Povalování na lehátku a nicnedělání je zábavné asi jako práce v účtárně. Dovolená by měla být o nových – a pokud možno nezapomenutelných – zážitcích, takže když už se dostanete na pár dní mimo republiku, vyždímejte z pobytu v cizí zemi maximum. Proč byste měli absolvovat kurz potápění, sjednat si pojištění potápěčů a vydat se na průzkum podmořského světa? Důvodů je víc než dost a my jsme je pro vás dali pěkně dohromady.

Potápění není šnorchlování

Jak tomu rozumět? Ačkoliv je šnorchlování zábavné, do potápění s dýchacím přístrojem má na míle daleko. Nebudete se muset neustále vynořovat a užijete si pobyt pod vodou jako nikdy předtím. Žádná omezení, jen vy a mořská fauna a flóra!

Maximální relaxace

Spousta vyznavačů potápění vyzdvihuje absolutní klid. Ve vodě sice nepanuje úplné ticho, ale zároveň vás nebudou rušit hluky, které musíte vnímat v každodenním životě. Uslyšíte pouze vlny, zvuky přesouvajících se kamínků či kapky deště dopadající na hladinu. A to je mnohem lepší než typická zvuková kulisa rušné městské čtvrti.

Kontakt s mořskými živočichy

Doposud jste je vídali pouze při návštěvě akvária, nyní s nimi budete v bezprostředním kontaktu. Řeč je o obyvatelích moře – rybách, želvách a dalších zástupcích zdejší fauny. Poznáte je v jejich přirozeném prostředí a pochopíte fungování ekosystému. Kdo ví, třeba se rádi přidáte k aktivistům bojujícím za záchranu oceánu, protože přijít o takovou nádheru by byla velká škoda.

Zažijete stav beztíže

Potápění nemá daleko do vznášení. Ve vodě budete mít podobný pocit jako ve stavu beztíže. Zbavíte se stresu a utřídíte si myšlenky. Budete mít lepší pocit než po konzultaci s psychoterapeutem! Potápění se musí zažít. Až si na sebe vezmete dýchací přístroj a skočíte do vody, pochopíte, proč tímto způsobem relaxují desítky tisíc českých turistů. Nezapomeňte si však sjednat správné pojištění: pokud plánujete potápění v hloubce nad 40 m (pojišťovny ho řadí k extrémním sportům), nebude vám stačit pojištění na potápění do hloubky 40 m.

Publikováno: 18. 02. 2023 / Aktualizováno: 02. 11. 2018

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová