Praktické rady a tipy

Potápění vám může změnit život aneb Proč strávit dovolenou pod hladinou?

Povalování na lehátku a nicnedělání je zábavné asi jako práce v účtárně. Dovolená by měla být o nových – a pokud možno nezapomenutelných – zážitcích, takže když už se dostanete na pár dní mimo republiku, vyždímejte z pobytu v cizí zemi maximum. Proč byste měli absolvovat kurz potápění, sjednat si pojištění potápěčů a vydat se […]

Povalování na lehátku a nicnedělání je zábavné asi jako práce v účtárně. Dovolená by měla být o nových – a pokud možno nezapomenutelných – zážitcích, takže když už se dostanete na pár dní mimo republiku, vyždímejte z pobytu v cizí zemi maximum. Proč byste měli absolvovat kurz potápění, sjednat si pojištění potápěčů a vydat se na průzkum podmořského světa? Důvodů je víc než dost a my jsme je pro vás dali pěkně dohromady.

Potápění není šnorchlování

Jak tomu rozumět? Ačkoliv je šnorchlování zábavné, do potápění s dýchacím přístrojem má na míle daleko. Nebudete se muset neustále vynořovat a užijete si pobyt pod vodou jako nikdy předtím. Žádná omezení, jen vy a mořská fauna a flóra!

Maximální relaxace

Spousta vyznavačů potápění vyzdvihuje absolutní klid. Ve vodě sice nepanuje úplné ticho, ale zároveň vás nebudou rušit hluky, které musíte vnímat v každodenním životě. Uslyšíte pouze vlny, zvuky přesouvajících se kamínků či kapky deště dopadající na hladinu. A to je mnohem lepší než typická zvuková kulisa rušné městské čtvrti.


Kontakt s mořskými živočichy

Doposud jste je vídali pouze při návštěvě akvária, nyní s nimi budete v bezprostředním kontaktu. Řeč je o obyvatelích moře – rybách, želvách a dalších zástupcích zdejší fauny. Poznáte je v jejich přirozeném prostředí a pochopíte fungování ekosystému. Kdo ví, třeba se rádi přidáte k aktivistům bojujícím za záchranu oceánu, protože přijít o takovou nádheru by byla velká škoda.

Zažijete stav beztíže

Potápění nemá daleko do vznášení. Ve vodě budete mít podobný pocit jako ve stavu beztíže. Zbavíte se stresu a utřídíte si myšlenky. Budete mít lepší pocit než po konzultaci s psychoterapeutem!

Potápění se musí zažít. Až si na sebe vezmete dýchací přístroj a skočíte do vody, pochopíte, proč tímto způsobem relaxují desítky tisíc českých turistů. Nezapomeňte si však sjednat správné pojištění: pokud plánujete potápění v hloubce nad 40 m (pojišťovny ho řadí k extrémním sportům), nebude vám stačit pojištění na potápění do hloubky 40 m.

Za krásami na Jižní Moravu

Objevili jste už někdy krásy Jižní Moravy? Pokud ne, vaši letošní dovolenou můžete strávit právě v této vyhledávané oblasti. Prohlédněte si katalog ubytování Pálava a ubytování Lednice a inspirujte se širokou nabídkou vhodných ubytovacích zařízení. Jeden z nejpopulárnějších turistických regionů v Česku má co nabídnout milovníkům historie, sportu, ale také kvalitního vína.