Wellness a relaxační pobyty na zámku, které si zamilujete

S wellness pobyty se dnes doslova roztrhl pytel a začíná být velkým problémem rozlišit ty kvalitní od těch průměrných či dokonce podprůměrných. Hledáte-li wellness pobyt se zaručenou kvalitou a opravdovým příběhem, zkuste ubytování na zámku Chateau Herálec.

A proč by zrovna tenhle pobyt měl být jiný než všechny ostatní? Tak třeba proto, že se jedná o jeden z nejlepších zámeckých hotelů na světe, nebo taky proto, že hotel jako první v České republice získal licenci na provozování Spa L’OCCITANE. Pořád vám to nestačí? Tak možná vás přesvědčí fakt, že příběh tohoto místa sahá téměř osm set let hluboko do historie, nebo fakt, že na interiérech se zde podíleli krom skvělých designérů také divadelní scénografové!

Zámecké wellness

Najít kvalitně vybavené wellness dnes není příliš těžké, ale najít wellness s příběhem, kde hned ucítíte jakýsi pocit jedinečnosti a výjimečnosti, je už mnohem těžší. Luxusní zámecký hotel Chateau Herálec oproti všem ostatním podobným zařízením má právě tu výhodu, že zde příběh čiší doslova z každého zákoutí.

Možná vás zaujme zámecký bazén pod klenbami z 12. století, pod nimiž kdysi odpočívali zámečtí koně, nebo třeba vířivka umístěna v historické věži. Někdo se rád ukryje do odpočinkového silenciára orientovaného do starého zámeckého anglického parku, takže při odpočinku bude obdivovat zeleň a pozorovat rozverné veverky. V zámecké herbáriu se suší a zpracovávají bylinky pocházející právě ze zámeckého parku. Samozřejmostí je velká nabídka procedur, které si můžete užít v intimní atmosféře masážních prostor pod starobylými klenbami.

Aktivní odpočinek nesmí chybět

Pokud chcete pro své tělo udělat to nejlepší, měli byste mu také dopřát přiměřený a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. Ten si snadno odbudete v zámeckém parku či na některé z nádherných turistických tras napříč Vysočinou. Pokud si nechcete s plánováním trasy lámat hlavu, stačí poprosit neskutečně milý a přátelský personál o radu nebo se nechat inspirovat některou z aktivit v unikátní Knize zážitků, kterou si zde pro své hosty připravili.

A co ještě patří ke kvalitnímu wellness?

Wellness sice doplní celkový zážitek z pobytu, ale fungovat musí i všechno ostatní. V tomto případě tomu tak opravdu je. Prostorné a vkusné zámecké pokoje vznikly ve spolupráci s divadelními scénografy a každý z nich představuje dílo některého českého malířského mistra. Skvělým doplňkem pobytu je pak zámecká restaurace, která se specializuje na lokální suroviny a nápadité a moderní varianty tradiční české kuchyně. Samozřejmostí je široký výběr vína i zajímavé prostory historických zámeckých jídelen. 

Publikováno: 29. 09. 2023

Kategorie: Česká republika

Autor: Dominika Vondrušková