Potřebujete dovolenou? Vyrazte na bezstarostné last minute dobrodružství

=Plánování dovolené může být velmi náročné, zvlášť, když se musí shodnout více osob. Od výběru destinace až po rezervaci ubytování a letenky, to všechno může představovat skutečný oříšek. Pokud ale máte trochu dobrodružnou krev, můžete si ušetřit starosti i finance a vyrazit na last minute dovolenou.

Last minute nabídky se stávají stále oblíbenější volbou pro ty, kteří nepotřebují moc plánovat, mají možnost odletět téměř kdykoli a chtějí využít zajímavé ceny. Zapomeňte ale na představu, že last minute dovolená je synonymem pro kompromis. Naopak, mnohdy můžete získat slevy, o kterých byste při plánování s předstihem ani nepřemýšleli, a často i mnoho výhod, jako je all inclusive dovolená nebo třeba větší pokoj či výhled na moře. Není nutné cestovat jen po Evropě, naopak, v zimních měsících jsou ideální lokalitou pro dovolenou země u rovníku, kde jsou stále letní teploty, dostatek sluníčka a možnost poznávat nejen moře či oceán, ale i místní zvyky, kuchyni a historii s průvodcem.

Mnoho lidí preferuje dovolenou v zimě, kdy se odletí ohřát k moři, a právě nabídky last minute jsou velmi oblíbené. Fungují ale po celý rok, stačí hlídat nabídky, které cestovní kancelář zveřejňuje, a být připraveni na odlet během několika dní, často třeba už ten následující. Záleží samozřejmě na vašem vkusu a přáních, do které destinace se chcete vydat a zda budete čekat na výhodnou nabídku právě pro ni, nebo vše necháte náhodě a zkrátka využijete nabídky pro last minute kdekoli. Kromě cenové výhodnosti přináší last minute dovolená i něco, co peníze nemohou koupit: svobodu od plánování. Zapomeňte na dlouhé hodiny zkoumání možností a recenzí, dohady o výběru hotelu nebo destinace. Stačí se rozhodnout, že potřebujete dovolenou, balit kufry a vyrazit za dobrodružstvím.

Při výběru dovolené na poslední chvíli se obraťte na cestovní kanceláře, které jsou důvěryhodné a ideálně již dlouho na trhu. Vyhnete se zbytečným problémům i případným zklamáním a budete si moci užít dovolenou svých snů.  

Publikováno: 12. 11. 2023

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová