Věci, bez kterých se u moře neobejdete aneb Co si přibalit?

Potřeby cestovatelů jsou samozřejmě do značné míry individuální a není možné sestavit univerzální seznam pro každého. Přesto jsou „must have“ položky, bez kterých se pravděpodobně neobejdete ani vy. Ty nejdůležitější z nejdůležitějších najdete v tomto článku.

Plavky

Nemáte-li v plánu koupání „na Adama“ na nudapláži, pak by měl váš seznam věcí k moři čítat plavky. Že je to jasné? Divili byste se kolik lidí na tento základní kámen plážového outfitu zapomene, případně si s sebou přibalí model, který neodpovídá aktuálním proporcím. Pro jistotu si proto plavky před cestou vyzkoušejte! Bude se vám hodit: Přečtěte si, který je ten nejlepší cestovní kufr.

Doklady a cestovní pojištění

Mít s sebou pas je základ. Přesto se na něj zapomíná snad ještě častěji než na plavky. Takže opět zkontrolujte, zda jste ho nezapomněli na stole v kuchyni. A pojistěte se, byť se nechystáte překročit hranice EU. Správně nastavené cestovní pojištění vám ušetří spoustu zbytečných starostí.

Finanční prostředky

Bez dokladů toho na místě moc nezmůžete, ale když na to přijde, cestovní pojištění vyřídíte online třeba až po příjezdu do hotelu. A zapomenuté plavky si koupíte také na místě. Na co však rozhodně nesmíte zapomenout, je platební karta s dostatečným množstvím finančních prostředků. Protože bez peněz vám bude na dovolené ouzko... V dostatečném předstihu se ujistěte, že jsou na místě bankomaty akceptující vaší kartu.

Taštičku se základními hygienickými potřebami

Kartáček na zuby, mýdlo, krém na opalování... I tyto položky sice seženete na místě, ale proč ztrácet drahocenný čas, když si je můžete vzít s sebou? A co dál? Pokud máte pocit, že jste na něco zapomněli, pročtěte si tento komplexní seznam věcí k moři a budete mít jistotou, že si dovolenou užijete bez zbytečných starostí ohledně zapomenutých věcí.

Publikováno: 20. 01. 2023 / Aktualizováno: 13. 03. 2018

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: nejlepší cestovní kufr | seznam věcí k moři