Proč byste měli navštívit Prahu?

Jak je to již dlouho, kdy jste si naposledy udělali výlet do Prahy? Pokud vám v hlavě hlodá pověstný červíček a nabádá vás, abyste se do stověžaté matičky všech města v dohledné době vydali, poslechněte ho. Zde jsou důvody, proč byste to měli udělat

Ukázková architektura

Kde jinde najdete tolik architektonických skvostů na jednom místě? V Praze si užijete architekturu napříč všemi styly – od starobylých románských kostelíků přes impozantní gotické chrámy až po modernější budovy v secesním či kubistickém stylu. V podstatě jde o velkou trojrozměrnou učebnici, která vás dokonale uchvátí.

Hudební kluby

Na své si přijdou také hudební fajnšmekři. A to od posluchačů klasické hudby až po vyznavače alternativních stylů. V Praze najdete místa, kde si můžete zajít na koncert vážné hudby, stejně jako nevšední kluby, ve kterých se sjíždí současné žánry.

Půvabná řeka

Protilehlé břehy Vltavy pojí přes třicet mostů. Voda objímá deset ostrovů a každodenně se po ní prohání desítky parníků, nespočet loděk a za pěkného počasí se po hladiny projíždí i šlapadla. Dominantou je Karlův most lemovaný barokními sochami. Procházka po něm patří k nejsilnějším „pražským zážitkům“.

A co ještě?

V Praze prožijete nákupní horečku, odpočinete si při procházkách v parcích a zahradách a v neposlední řadě načerpáte nové vědomosti v muzeích a galeriích. A to je teprve začátek – hlavní město servíruje také spoustu atrakcí a aktivit pro rodiny s dětmi – například ZOO, expozice technického charakteru apod.

Ubytujte se v centru

Chcete si pobyt užít bez zbytečného stresu z dlouhých přesunů? Najděte si komfortní ubytování v centru Prahy. Všechny turistické cíle a zajímavosti tak budete mít jako na dlani. Dobrou volbou je hotel v Praze Belvedere. Čtyřhvězdičkový ubytovací komplex nabízí rychlé spojení s kulturní i obchodní částí metropole, jakožto i atraktivní služby v podobě thajského masážního salonu, kadeřnictví a kosmetického salonu. Součástí hotelu je také konferenční sál a několik menších salonků. V případě online rezervace ušetříte 10 % oproti obvyklé ceně. Provést ji můžete na www.hotelbelvedereprague.cz.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Česká republika

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: praha památky | proč navštívit prahu