Nejlepší období pro sjíždění Otavy: Kdy vyrazit na řeku

Pokud milujete přírodu a trávíte rádi čas na vodě, je sjíždění vodáckých tras Otavy zážitkem, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Tato malebná řeka, protékající idylickou českou krajinou, nabízí vodáckým nadšencům něco pro každého - od klidných úseků pro rodiny s dětmi až po vzrušující peřeje pro zkušené vodáky. Ale kdy je nejlepší doba pro sjíždění Otavy?

Jaro: Období plných vodních toků

Jarní měsíce, zejména duben a květen, jsou ideální pro ty, kteří hledají trochu více dobrodružství a vzrušení na vodě. Tání sněhu a jarní deště často zvyšují hladinu vody, což znamená rychlejší tok a větší výzvy v peřejích. Toto období je vhodné pro zkušenější vodáky, kteří si chtějí užít divočejší vody a adrenalinové zážitky.

Léto: Ideální pro rodinné výlety

Léto, zejména červenec a srpen, je perfektní pro rodiny a méně zkušené vodáky. Voda je klidnější a teploty vzduchu vyšší. To zaručuje příjemné podmínky pro všechny členy rodiny. Břehy Otavy jsou plné života, nabízí krásné místa pro pikniky a příjemný odpočinek. Navíc, v letních měsících je voda dostatečně teplá pro koupání a osvěžení během vaší vodácké výpravy.

Podzim: Klid a krása přírody

Září a říjen přinášejí s sebou poklidnější atmosféru na řece. Letní turistická sezóna již skončila a tak je na vodě mnohem méně lidí a vy si tak můžete v poklidu užívat krásy okolní přírody. Podzimní listí vytváří na březích Otavy úchvatné barevné scenerie. To ocení především milovníci fotografování a přírody. Voda může být chladnější, ale pro ty, kteří vyhledávají mír a ticho, je to ideální doba.

Zimní měsíce: Pro odvážné a zkušené

Sjíždění Otavy v zimě je určeno pro ty nejodvážnější a nejzkušenější vodáky. Nízké teploty a proměnlivé vodní podmínky činí z tohoto období výzvu, která není pro každého. Avšak, pro ty, kteří se nebojí zimy a mají dostatečné zkušenosti, nabízí zimní sjíždění Otavy jedinečný a nezapomenutelný zážitek a stejně jako v létě tak i mimo sezónu se můžete obrátit na půjčovnu lodí Otava, u které si můžete půjčit lodě po celý rok.

Každé roční období nabízí na Otavě jiný druh zážitku. Ať už hledáte klidné rodinné výlety v létě, nebo adrenalinové výzvy na jaře, Otava má pro každého něco. Nezapomeňte, že bez ohledu na roční dobu je důležité se vždy řádně připravit a dodržovat bezpečnostní opatření pro sjíždění řeky Otavy i ostatních vodáckých řek v ČR.

Publikováno: 04. 01. 2024

Kategorie: Česká republika

Autor: Denisa Bláhová