Ubytování pro školy v přírodě aneb kam v Krkonoších na výlet

Čas škol v přírodě sice ještě nenastal, ale plánování opravdu nezapomenutelného vícedenního výletu zabere obrovské množství hodin. Kantoři a instruktoři v tomto ohledu zaslouží velký obdiv, neboť musí zajistit skvělé ubytování pro školy v přírodě včetně hodnotného programu. Nemůžete s dětmi vyrazit na hory a pouze se válet na hotelu. Kam s dětmi vyrazit v Krkonoších?

Adrenalin na horských kárách

Ubytování pro školy v přírodě je sice důležité, ale hotel pro rodiny s dětmi není zrovna ideálním místem pro trávení dlouhé chvíle. Daleko zajímavější jsou horské káry, které poskytují obrovskou porci zábavy zejména starším dětem. Samostatně mohou jezdit od 12 let, avšak některé káry umožňují jízdu ve dvojici. A kde se jezdí? Přímo na zelených sjezdovkách, kde se v zimním období proháníte na lyžích.

Trochu sportu na koloběžkové dráze

Moderní hotel pro děti se nachází nedaleko oblíbené koloběžkové dráhy. Všichni členové zájezdu škola v přírodě dostanou vlastní koloběžku, takže vám absolutně nic nebude bránit projížďce za krásnými výhledy. Samozřejmě dostanete mapu s popisem trasy. Vybírat můžete hned ze třech možností v závislosti na věku a kondici dětí. Nejkratší trasa je dlouhá 6,5 kilometru, ta nejdelší 9 kilometrů.

Nebudou mít děti hlad?

Školy v přírodě jsou pro některé děti fyzicky dost náročné. Dejme stranou fakt, že nejsou zvyklé na žádný pohyb, čemuž je nutné celý pobyt přizpůsobit. Pravidelnou stravu a pitný režim je nutné dodržovat za jakýchkoliv okolností. Pobyt pro první stupeň základní školy zahrnuje jídlo 5x denně včetně dostatku tekutin. Pro druhý stupeň jsou to pak 3 jídla každý den. Díky tomu mohou absolvovat i náročnější sportovní program. Krkonoše nabízí hned několik tipů na sportovně náročné výlety. Připravte dětem zajímavý program v kombinaci s kvalitním ubytováním.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: Česká republika

Autor: Denisa Bláhová