Nízké Tatry jsou lákadlem pro turisty z celého světa

Jen málokteré přírodní oblasti dokážou člověka tak očarovat jako Nízké Tatry, které jsou dnes označovány jako velké turistické lákadlo. Do Nízkých Tater jezdí turisté z celého světa, už dávno je neprozkoumávají jen Slováci, kteří bydlí blízko. Nízké Tatry leží konkrétně v údolí u řek Váh a Hron. Jsou plné krásných míst, žije to zde opravdu během jakéhokoli počasí i během jakékoli sezony. Málokdo ví, že Nízké Tatry jsou dnes dějištěm mnoha zajímavých kulturních akcí. Pravidelně se zde konají mnohé hudební festivaly nebo koncerty, taktéž se zde koná nejeden sportovní závod. Pro nadšence do historie je však hlavním lákadlem památková rezervace lidové architektury Vlkolínec. Tato rezervace se už od roku 1993 nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. V nedalekém Liptovském Mikuláši je dále zpřístupněná synagoga. Za čím se ale jezdí nejvíce, je zdejší příroda. I když se zde koná celá řada kulturních i sportovních akcí, i když se zde můžeme dotknout historie, nad přírodu a její zázraky opravdu nic nemá.

Najdeme zde mnoho vrcholů

Lákadlem jsou zejména zdejší vrcholy. K těm nejvyšším se řadí Ďumbier, dále Štiavnica či Chopok, kam se velmi často jezdí lyžovat v zimních měsících. Z každého vrcholu Nízkých Tater se vám nabídne nádherný pohled na okolní krajinu, která je tak klidná a tichá, že člověka na pohled dokáže uklidnit. Při cestě na některý z vrcholů se nebojte občerstvit se v některých horských chatách. Mějte však po ruce vždycky foťák, abyste mohli zachytit vaše zvířecí spolucestovatele - kamzíky.

Využijte i možnost osvěžit se

Zejména v létě, až budete scházet z jednoho z vrcholů, určitě oceníte možnost se osvěžit na blízkých koupalištích. Termální koupaliště se nachází například v Bešeňově nebo také v Liptovském Mikuláši. Pokud se do Nízkých Tater vydáváte na dovolenou, využijte možnost ubytování. Doporučujeme Hotel Pošta, případně vám poradí cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, s. r. o.

Publikováno: 05. 03. 2019

Kategorie: Evropa

Autor: Denisa Bláhová