Kam na dovolenou v zimě? Tipy na bezkonkurenční destinace

Cestování má své kouzlo po celý rok, každý z dvanácti měsíců dokáže nabídnout extra přidanou hodnotu. Mohou to být slevy po dovolenkové sezóně, rozličné kulturní a společenské události, případně ideální počasí. Vyplatí se mít přehled o tom co, kde, kdy a jak - správně načasovaný pobyt v zahraničí se vyplatí hned několikrát. Ve spolupráci s nákupním rádcem Internetový poradce vám přinášíme  cestovatelský kalendář a vybereme si ideální destinace, kam se vyplatí jet na dovolenou v zimě.

Leden

Většina lidí se na dovolenou v zimě vybere lyžovat do Tater nebo do Rakouska. Populární lednovou destinací jsou i Alpy. Pro lyžaře, kteří mají chuť poznávat i jiné země je ideální dovolená v lednu v severských zemích. Finsko, Norsko a Švédsko začátkem roku nabízejí úžasné podmínky pro zimní sporty uprostřed krásné zasněžené krajiny. Své kouzlo má i polární záře, kterou si užijete především ve finském Laponsku. Rozhodnete-li se vyrazit právě tam, nezapomeňte si přibalit kvalitní funkční prádlo!

Lednová exotika

Pokud se vám během zimních měsíců stýská po slunci, nemějte obavy, v jeho paprscích se můžete vyhřívat na více místech. Například indická Kerala nabízí příjemné teploty nad dvacet stupňů, stejně sluneční je i Kostarika. Pokud neplánujete cestovat příliš daleko, příjemné teplo je i ve španělské Andalusii. Pobyt na pláži můžete spojit s poznáváním místní kultury. Touhu po dobrodružství uspokojíte například v jižní Africe. Leden zde představuje deštivější sezónu plnou života, právě tehdy si užijete výlety po safari. Vyplatí se prohlédnout si i Viktoriiny vodopády, které začátkem roku nejsou ani přeplněné turisty, ani liduprázdné.

Únor

Vyberte se na dovolenou v únoru a na mnoha místech zažijete měsíc festivalů. Užijete si nich například v Benátkách, na Trinidadu a snad nejznámější se koná v brazilském Riu. Bývá však beznadějně přelidněný a hotely jsou zabookované na měsíce dopředu. Na takovou dovolenou tedy musíte myslet ještě v předchozí rok. Případně můžete v nejlidnatější zemi světa přivítat čínský nový rok. Únorovou exotickou dovolenou si užijete například v Ekvádoru. Počasí je relativně konstantní, můžete tedy vyzkoušet vše, co tato země nabízí. Horskou túru v Andách, plavbu po Amazonce, výlet vyhlídkovým vlakem napříč krajinou, případně pobyt na krásných Galapágách, kde je únor vhodným měsícem na pozorování místní fauny. Ideální na dovolenou v zimě i jihovýchodní Asie. Začátkem roku je Asie suchá a teplá, ale ne horká. Únor je skvělý čas na různé poznávací zájezdy a aktivněji dovolené. Populární destinací je Myanmar, turisty vyhledávané jsou i tygří rezervace v Indii a Nepálu. Milovníci historie jistě ocení návštěvu chrámu Angkor Wat v Kambodži.

Březen

Březen se už v Česku začíná oteplovat, ale pokud si chcete dopřát teplejší podnebí, vyberte se například do Dubaje. V březnu se v Dubaji vyhnete nesnesitelným letním vedrům. Poznejte svět šejků, kde ropa je nejcennější komoditou. Zažijte na vlastní oči stavební boom, kterým si arabská metropole právě prochází. Jde o luxusní dovolenou, kterou si však může dovolit i našinec. Ve východní Africe ještě nezačala sezóna dešťů, Keňa a Tanzanie nabízejí ideální podmínky pro návštěvu safari. Mnoho predátorů během tohoto měsíce migruje z místa na místo, o fotografie šelem tedy nouzi mít nebudete. Užít si však můžete i pobyt na plážích, případně na ostrově Zanzibar - panuje tu klima podobná té středomořské. Březen je jeden z nejsušších měsíců na Kubě. Pokud se vydáte na dovolenou v zimě na Kubu vyhnete se jako letním vedrům a nárazovým deštěm, tak zimním mrazem. Ochutnejte karibskou exotiku plnou salsy, doutníků a rumu. Zároveň se nejedná o vrchol sezóny, vyhnete se tedy davem turistů.

Publikováno: 20. 01. 2023 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: kam v zimě na dovolenou | zimní dovolená