Egyptský Karibik: Slunce, pláže a památky za hubičku?

Egyptský Karibik

Slunečný ráj faraonů

Egypt, země faraonů a pyramid, je známá také jako "egyptský Karibik". Toto lákavé označení se používá pro pobřeží Rudého moře, které láká k odpočinku na slunných plážích a potápění v křišťálově čisté vodě. Mezi nejznámější destinace patří Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam a Dahab. Každá z nich nabízí jedinečnou atmosféru a škálu aktivit pro turisty všech věkových kategorií.

Hurghada je rušné turistické centrum s bohatým nočním životem a širokou nabídkou hotelů a restaurací. Sharm El Sheikh je luxusnější destinací s exkluzivními resorty a golfovými hřišti. Marsa Alam je ideální volbou pro milovníky klidu a panenské přírody. Dahab si oblíbili především potápěči a surfaři.

Označení "egyptský Karibik" je výstižné - azurová voda, korálové útesy a pestrý podmořský život připomínají exotické destinace v Karibiku. Egypt však nabízí mnohem více - fascinující historii, starověké památky a kulturu, která je odlišná od té naší.

Rudé moře láká

…Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv část egyptského pobřeží Rudého moře, čeká vás nezapomenutelný zážitek. Každá destinace má své vlastní kouzlo a specifickou atmosféru.

Hurghada, jakožto největší a nejrušnější letovisko, nabízí nepřeberné množství hotelů, restaurací, barů a obchodů. Je ideální volbou pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou plnou zábavy a nočního života.

Naopak Sharm El Sheikh, ležící na jihu Sinajského poloostrova, je známý svými luxusními resorty a klidnější atmosférou. Je to ideální místo pro relaxaci a odpočinek.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je pak ideální volbou Marsa Alam. Tato oblast se pyšní nedotčenými korálovými útesy a bohatým podmořským životem.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, nezapomeňte si s sebou vzít masku, šnorchl a ploutve. Rudé moře je doslova rájem pro milovníky podmořského světa.

Potápění a šnorchlování

Egyptský Karibik, to není jenom fráze. Rudé moře si tuhle přezdívku vysloužilo právem. Jeho průzračná voda a bohatý podmořský život lákají k potápění a šnorchlování začátečníky i ostřílené nadšence. Stačí si jen vybrat tu správnou lokalitu.

Hurghada, synonymum pro egyptskou dovolenou, je skvělým startovním bodem pro objevování podmořského světa. Útesy Giftun Island a Abu Ramada nabízejí pestrobarevné korály, hejna ryb a s trochou štěstí i setkání s delfíny.

Sharm El Sheikh, perla Sinajského poloostrova, je rájem potápěčů. Národní park Ras Mohammed, Ras Um Sid nebo slavný vrak lodi Thistlegorm, to jsou jen některé z mnoha lákadel.

Marsa Alam, klidnější alternativa k rušnějším letoviskům, je domovem dugongů, mořských krav. Šance spatřit tyto fascinující tvory láká do Marsa Alam stále více turistů.

Ať už se rozhodnete pro šnorchlování u břehu, potápění s průvodcem nebo kurz potápění, Rudé moře vás okouzlí. Nezapomeňte na kvalitní vybavení a opalovací krém, ať si podmořskou krásu Egypta užijete naplno.

Luxusní resorty a hotely

Egyptský Karibik, jak se někdy přezdívá oblasti Hurghady, Šarm aš-Šajchu a Marsa Alam, je proslulý svými luxusními resorty a hotely. Tyto oázy pohodlí a luxusu nabízejí vše, co si jen od dovolené u Rudého moře můžete přát.

Představte si probouzení v prostorném pokoji s výhledem na tyrkysové moře, snídani formou bufetu s nepřeberným výběrem jídel z celého světa a odpoledne strávené u bazénu s koktejlem v ruce. Večer si pak můžete vychutnat večeři v některé z à la carte restaurací a užít si bohatý večerní program.

Luxusní resorty v Egyptě se pyšní špičkovými službami, vlídným personálem a širokou škálou aktivit pro všechny věkové kategorie. Děti se zabaví v dětských klubech s animačními programy, dospělí si mohou dopřát relaxaci ve wellness centrech s nabídkou masáží a procedur, sportovně založení jedinci ocení tenisové kurty, golfová hřiště a možnosti vodních sportů.

Ať už hledáte romantickou dovolenou ve dvou, rodinnou dovolenou plnou zábavy nebo odpočinek s přáteli, luxusní resorty v Egyptě vám poskytnou nezapomenutelné zážitky.

Po stopách historie

Egyptský Karibik. Lákavé označení, že? Jen těžko bychom hledali cestovatele, kterého neláká krása Karibiku. Ale Egypt? Ten si většinou spojujeme s pyramidami, faraony a nekonečnou pouští. Přesto se v poslední době toto označení pro egyptské mořské destinace objevuje čím dál častěji a nutno říct, že ne bezdůvodně.

Už staří Egypťané si cenili krásy a bohatství svého pobřeží Rudého moře. Zatímco poušť pro ně představovala říši mrtvých, moře symbolizovalo život, hojnost a zdroj obživy. Již v dobách faraonů se rozvíjel čilý obchod po moři, lodě naložené zbožím brázdily vlny a spojovaly Egypt s dalekými krajinami.

Důkazem toho jsou i nálezy vraků lodí pocházejících z různých historických období. Tyto podmořské poklady nám dnes vyprávějí příběhy o dávných obchodních cestách, o životě na palubách lodí i o námořní zručnosti tehdejších mořeplavců.

Rudé moře ale nesloužilo jen k obchodu. Bylo i místem odpočinku a zábavy. Staří Egypťané si stavěli honosné paláce a vily na pobřeží, kde trávili horké letní měsíce. Voda jim nabízela osvěžení, ale i bohatství v podobě ryb a dalších mořských plodů.

Dnes se můžeme jen dohadovat, zda si faraoni při svých toulkách po pobřeží uvědomovali, jak unikátní a krásný svět se skrývá pod hladinou Rudého moře. Pravdou ale je, že krása korálových útesů, pestrobarevný podmořský život a křišťálově čistá voda dělají z této oblasti ráj pro potápěče a milovníky šnorchlování. A právě tato krása a pestrost podmořského světa vynesla egyptskému pobřeží přezdívku "Egyptský Karibik".

Tajemství pyramid a sfingy

Egyptský Karibik, tak se někdy přezdívá oblasti Rudého moře v Egyptě. A není se čemu divit! Tyrkysově modrá voda, pestrý podmořský svět a celoročně teplé počasí lákají k odpočinku a vodním radovánkám. Jenže Egypt, to nejsou jen korálové útesy a pláže. Egypt, to je především starověká civilizace opředená tajemstvím. A tak i když se budete slunit na pláži v Hurghadě nebo potápět u břehů Sharm El Sheikhu, pyramidy a Sfinga v Gíze budou stále ve vaší mysli.

Jak spolu ale souvisí egyptský Karibik a monumenty faraonů? Možná více, než by se na první pohled zdálo. Staří Egypťané byli zdatnými mořeplavci a obchodníky. Brázdili vody Středozemního moře i Nilu a dostávali se tak do kontaktu s jinými kulturami. Právě tato výměna poznatků a materiálu jim mohla dopomoci k vybudování jejich impozantní říše. A kdo ví, třeba se některé z tajemství pyramid a Sfingy skrývají právě v hlubinách Rudého moře, čekajíc na své odhalení.

Dovolená pro celou rodinu

Egypt, přezdívaný také jako „egyptský Karibik“, láká na nezapomenutelnou dovolenou pro celou rodinu. Jeho Rudé moře, často označované jako „egyptský Karibik“, nabízí křišťálově čistou vodu a fascinující podmořský svět. Pro rodiny s dětmi je ideální volbou Hurghada s pozvolným vstupem do moře a širokou nabídkou hotelů s aquaparky a animačními programy. Další oblíbenou destinací je Sharm El Sheikh, který okouzlí svými korálovými útesy a luxusními resorty. Pro milovníky klidu a šnorchlování je pak ideální Marsa Alam, oblast s panenskou přírodou a bohatým podmořským životem. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, Egypt vám zaručí nezapomenutelnou rodinnou dovolenou plnou slunce, zábavy a dobrodružství.

Tipy na výlety a aktivity

Egyptský Karibik, to není jenom označení pro egyptské mořské destinace, ale synonymum pro nezapomenutelnou dovolenou. Kromě lenošení na pláži a koupání v průzračném moři nabízí oblast Rudého moře nepřeberné množství aktivit pro všechny věkové kategorie. Milovníci šnorchlování a potápění budou nadšeni z bohatého podmořského života s korálovými útesy a pestrobarevnými rybkami. Prozkoumejte slavná vraky lodí v okolí Hurghady nebo se vydejte na plavbu lodí s proskleným dnem a pozorujte mořské želvy a delfíny. Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku na souši, vyzkoušejte jízdu na čtyřkolce pouští nebo se vydejte na velbloudí safari. Za návštěvu stojí také beduínská vesnice, kde se seznámíte s kulturou a tradicemi místních obyvatel. Pro milovníky historie je tu možnost výletu do Luxoru, starověkého města s množstvím památek, jako je Údolí králů nebo chrámový komplex Karnak. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, egyptský Karibik vám zaručeně nabídne nezapomenutelné zážitky.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: egyptský karibik | označení pro egyptské mořské destinace