S karavanem na ryby? Proč ne!

Spousta z lidí mnohem více ocení dovolenou u nás u rybníka, než přeplněné přímořské letovisko. Již v minulé sezóně stoupla poptávka po karavanech k zapůjčení. Milujete-li rybaření a nechce se vám na rybách spát pod stanem, určitě jste již přemýšleli o tom, že si na svůj rybářský prut, židličky a rodinu pořídíte karavan a budete jezdit po rybářských revírech v celé republice.

Jaký typ karavanu si zvolit?

Určitě bude stěžejní místo, které budete na své rybářské vybavení potřebovat. Podběráky, posezení, lehátko, pruty a další rybářské propriety zaberou hodně místa. Dalším aspektem bude to, jak velkou máte rodinu. Budete jezdit ve dvou, anebo v pěti? Chcete karavan využívat pouze na rybaření, či se vydáte i na dvoutýdenní dovolenou k moři?

Jaké máte řidičské oprávnění?

Pozor na to, karavan nemůže řídit kde kdo. Na velké karavany potřebujete odpovídající řidičské oprávnění. Máte-li pouze klasické Béčko, musíte se poohlédnout po karavanech, které se mohou řídit s klasickým řidičákem na osobní vozidlo. Nejčastěji to budou tzv. přípojné. Dle hmotnosti karavanu můžete potřebovat oprávnění C1, či dokonce C + E.

Vybavení karavanu

Na víkendové vyjížďky na ryby vám bude stačit strohý příbytek, kde jsou postele, zásobník na vodu, stůl a židle a toaleta. Také místo na pruty na ryby, a další rybářské vybavení, popřípadě kampingovou soupravu. Chcete-li karavanem jezdit na delší dobu, oceníte možnost vaření, vybavenější kuchyňku, sprchu, či vestavěnou markýzu, kterou pouze vytáhnete a podepřete, abyste mohli posnídat venku, než se vydáte na ryby. ¨ Úplně nový karavan s opravdu vymazlenou výbavou stojí i kolem miliónu korun, investici si dobře rozmyslete, nejste-li si jistí, že vás toulky v karavanu budou bavit, raději si karavan pouze půjčte, abyste zjistili, jestli se vám bude tento styl života líbit. S ohledem na to, že ceny nemovitostí neustále rostou, s nimi samozřejmě i ceny chat a chalup, pořízení staršího karavanu, abyste měli kde spávat o víkendech, není špatný nápad. Co vy? Jezdíte rádi v karavanu? Či dáváte přednost komfortnějšímu ubytování v hotelu? Podělte se s námi o vaše tipy.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: Praktické rady a tipy

Autor: Denisa Bláhová