Které levné turistické destinace jsou momentálně TOP?

Odborníci z Lonely Planet pravidelně přináší tipy na nejzajímavější turistické destinace a tento rok nebyl výjimkou. Kam byste se měli vydat vy, samozřejmě záleží na vašich prioritách, nicméně v případě následujících míst určitě nebudete litovat. Ze kterých levných turistických destinací si podle největšího turistického průvodce lidé odnáší nejvíce zážitků?

Před cestou si sjednejte pojištění

Ať už nakonec zamíříte kamkoliv, nezapomeňte na pojištění. Levné cestovní pojištění vaše náklady nijak dramaticky nezvýší a poskytne vám jistotu, že na případné problémy nebudete sami. Přesnou zjistíte pomocí kalkulace pojištění do zahraničí. Zároveň si nezapomeňte přečíst odpovědi na často kladené dotazy k cestovnímu pojištění – dozvíte se informace, které byste před vycestováním měli vědět.

Nepál

Nepál zpustošilo rozsáhlé zemětřesení a po určitou dobu zde bylo cestování poměrně problematické. Situace se však výrazně zlepšila a země se opět zařadila na seznam velmi levných destinací, které jsou ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Velkolepé hory a úžasná příroda vás nebude stát více než 50 USD za den. Místní jsou z turistů nadšení, protože díky příjmům z cestovního ruchu mohou obnovit infrastrukturu.

Namibie

Láká vás to do černé Afriky? Vzhledem ke klesající hodnotě namibijského dolaru neutratíte velké částky ani zde. Kombinace neuvěřitelně krásné přírody, pozorování divokých zvířat v národním parku, úžasně modré oblohy a noci poseté hvězdami ve vás zanechá jen ty nejlepší vzpomínky. Do Namibie se budete chtít vracet!

Porto (Portugalsko)

Druhé největší město Portugalska nabízí jedinečnou atmosféru, kterou byste jinde pohledali. Nachází se zde několik levných muezí, pěkná oblázková pláž, vinné sklepy a nespočet stylových klubů. Dlouho to trvat nebude a z Porta se stane cestovatelský mainstream – proto byste se měli chopit příležitosti a navštívit ho ještě v době, kdy je ve městě klid.

Publikováno: 03. 10. 2017

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Denisa Bláhová

Tagy: dovolená nambie | dovolená nepál | dovolená porto