Zajímavosti

Socotra – vítejte v zemi mimozemšťanů

Socotra je ostrov při Jemenu, který se díky zvláštním stromem a suchému podnebí přezdívá i jako nejvíce mimozemštansky vypadající místo na zemi. Netradiční tvary známého Dragon ‚s Blood Tree ale i různé jiné rostliny a ptáci, zda hmyz jsou typické pouze pro tento ostrov a proto je považována za jedno z biologicky nejrozmanitějších míst Arabského […]

Socotra je ostrov při Jemenu, který se díky zvláštním stromem a suchému podnebí přezdívá i jako nejvíce mimozemštansky vypadající místo na zemi. Netradiční tvary známého Dragon ‚s Blood Tree ale i různé jiné rostliny a ptáci, zda hmyz jsou typické pouze pro tento ostrov a proto je považována za jedno z biologicky nejrozmanitějších míst Arabského moře. Na ostrov se dá už dostat i letecky, protože v roce 1999 postavili pár kilometrů od hlavního města Hadibo i letiště. Cestu si však naplánujte předem, protože jemenské airolinky sem létají jen jednou za týden.

Za krásami na Jižní Moravu

Objevili jste už někdy krásy Jižní Moravy? Pokud ne, vaši letošní dovolenou můžete strávit právě v této vyhledávané oblasti. Prohlédněte si katalog ubytování Pálava a ubytování Lednice a inspirujte se širokou nabídkou vhodných ubytovacích zařízení. Jeden z nejpopulárnějších turistických regionů v Česku má co nabídnout milovníkům historie, sportu, ale také kvalitního vína.